ΕΚΦΕ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΝΙΚΑΙΑΣ

ΔΝΣΗ ΔΘΜΙΑΣ ΕΚΠΣΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Αποτελέσματα τοπικού Προκριματικού Διαγωνισμού EUSO 2019

E-mail Εκτύπωση PDF

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία ο τοπικός Προκριματικός Διαγωνισμός για την « 17η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Επιστημών EUSO 2019», για την επιλογή των μαθητικών ομάδων που θα συμμετέχουν στην δεύτερη φάση.

Στο τοπικό προκριματικό διαγωνισμό συμμετείχαν 17 ομάδες μαθητών από τα Λύκεια της αρμοδιότητας του   ΕΚΦΕ Πειραιά ? Νίκαιας.

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες των μαθητών που έλαβαν μέρος και ιδιαίτερα στις ομάδες των μαθητών?

• του 1ου ΓΕΛ Σαλαμίνας
  • του 1ου ΓΕΛ Νίκαιας που διακρίθηκαν και προκρίνονται στη δεύτερη φάση του διαγωνισμού.

Η βράβευση των μαθητικών ομάδων πραγματοποιήθηκε τη Τετάρτη 19  Δεκεμβρίου στις 11.00 π.μ στο θέατρο του Πολιτιστικού Κέντρου «ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΚΗΣ» του δήμου Κερατσινίου-Δραπετσώνας.

Στην εκδήλωση προσεκλήθη ο Δρ. Μαυρόπουλος Μάκης  που παρουσίασε την ομιλία του με τίτλο "Οι Φυσικές Επιστήμες δίνουν απαντήσεις - λύσεις σε θέματα της καθημερινής ζωής".

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 20 Δεκέμβριος 2018 15:46

Greek Albanian Bulgarian English French German Italian Portuguese Russian Spanish

ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΜΕ EMAIL ΑΠΟ ΤΟ ΕΚΦΕ

Επιλέξτε τον τύπο ειδοποιήσεων που θέλετε να λαμβάνετε:

Science in School

science in school

ΠΑΝΕΚΦΕ

panekfe

CHEM VIEW

Master Classes

Η ΧΗΜΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ

Τι θα θέλατε περισσότερο από το ΕΚΦΕ;

Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ

ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ