Διεξαγωγή σεμιναρίου για θέματα διδακτικής και αξιολόγησης στα μαθήματα φυσικών επιστημών του Λυκείου

Η Σχολική Σύμβουλος κ.Μαλαματή Δίτσιου σε συνεργασία με τον Σχολικό Σύμβουλο κ.Κώστα Στεφανίδη οργανώσαν σεμινάριο με θέμα,

«Η Τράπεζα θεμάτων και η  διδακτική των μαθημάτων

των Φυσικών Επιστημών στο Λύκειο»

την Τετάρτη 12 Νοεμβρίου και ώρα 11.30-2.00μμ στο ΕΚΦΕ Νίκαιας για τους εκπαιδευτικούς Λυκείου κλάδου ΠΕ04.

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ - ΥΛΙΚΟ

Δημιουργία ομάδας -τα βήματα της διαδικασίας Παρουσίαση της Σχολ. Συμβούλου κ. Δίτσιου Μαλαματής.

Ομαδική μάθηση Παρουσίαση της Σχολ. Συμβούλου κ. Δίτσιου Μαλαματής

Οργάνωση της γνώσης   στην ευθύγραμμη κίνηση Παρουσίαση του Σχολ. Συμβούλου κ. Στεφανίδη Κων/νου.

Οργάνωση της γνώσης   ΔΙΑΛΥΜΑΤΑ Παρουσίαση του Σχολ. Συμβούλου κ. Στεφανίδη Κων/νου.

Οργάνωση της γνώσης   ΝΕΥΡΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ - ΚΥΤΤΑΡΑ Παρουσίαση του Σχολ. Συμβούλου κ. Στεφανίδη Κων/νου.

Διδασκαλία και τράπεζα θεμάτων Παρουσίαση του Σχολ. Συμβούλου κ. Στεφανίδη Κων/νου.

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 27 Φεβρουάριος 2015 09:15