Πειραματικός Μαθητικός Διαγωνισμός για τους μαθητές Γυμνασίου

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Το ΕΚΦΕ Πειραιά - Νίκαιας, στην προσπάθειά του, να φέρει πιο κοντά την πειραματική διαδικασία στους μαθητές του Γυμνασίου , διοργάνωσε τον 1ο Εργαστηριακό Διαγωνισμό στις Φυσικές Επιστήμες για μαθητές των Γυμνασίων της περιοχής ευθύνης του με τίτλο: «Πειραματίζομαι και ανακαλύπτω» Ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στις 3 και 4 Μαΐου στο εργαστήριο του ΕΚΦΕ και έλαβαν μέρος τα Γυμνάσια:
2ο   Γραφείο3ο   Γραφείο
1ο Νίκαιας
2ο Νίκαιας
5ο Νίκαιας
10ο Νίκαιας
2ο Κορυδαλλού
3ο Κορυδαλλού
7ο Κορυδαλλού
8ο Κορυδαλλού
1ο  Δραπετσώνας
4ο Κερατσινίου
6ο Κερατσινίου
7ο Κερατσινίου
1ο Σαλαμίνας
2ο Σαλαμίνας
 Το επίπεδο όλων των διαγωνιζόμενων μαθητών ήταν ιδιαίτερα υψηλό, γεγονός που επιβεβαιώθηκε και από την υψηλή βαθμολογία των διαγωνιζομένων. Τη πρώτη θέση κατέλαβε με «βραχεία κεφαλή» το 4o Γυμν. Κερατσινίου, και ακολούθησε στη δεύτερη θέση το 7ο Γυμν. Κερατσινίου, ενώ στη τρίτη θέση ισοβάθμησαν το 5ο Γυμν. Νίκαιας και το 7ο Γυμν. Κορυδαλλού. Ακολούθησε το 2ο Γυμν. Σαλαμίνας με πολύ μικρή βαθμολογική διαφορά από τα πρώτα.
Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά και το ΕΚΦΕ Νίκαιας ? Πειραιά, επαινούν και συγχαίρουν όλους τους μαθητές και μαθήτριες που έλαβαν μέρος και τους εύχονται καλή επιτυχία στη δοκιμασία των προαγωγικών εξετάσεων.
Δείτε τα θέματα:

1η Θέση: 4ο Γυμνάσιο Κερατσινίου